Vítejte na oficiálních stránkách sopranistky Simony Procházkové Seien Sie herzlich willkommen auf den offiziellen Seiten der Sopranistin Simona Procházková Welcome to the official website of operatic soprano Simona Procházková

Životopis

Sopranistka Simona Procházková vystudovala Konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně.
Po úspěších na soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, Totti dal Monte v italském Trevisu a krátkém angažmá v divadle v Českých Budějovicích se stala sólistkou Státní opery Praha.
Zde ztvárnila řadu vrcholných postav operní literatury: Adina (Donizetti:L´elisir d´amore), Pamina (Die Zauberflöte), Fiordiligi (Cosi fan tutte), Violetta (La traviata), Leonora (Il trovatore), Liú (Turandot), Mimi (La bohême), Manon (Puccini:Manon Lescaut), Micaela (Carmen), Taťána (Eugen Onegin), Vendulka (Hubička), Jenůfa (Její pastorkyňa), Rusalka (Rusalka), Neda (Pagliacci) a další.

Hostovala v Národním divadle v Praze, kde je v současné době sólistkou Opery, vytvořila role (Terinka - Jakobín, Donna Anna - Don Giovanni, Violetta), v Národním divadle v Brně (Violetta, Pamina, Rusalka) a Slovenskom národnom divadle v Bratislave (Micaela, Donna Anna, Pamina, Violetta). Ve Stavovském divadle v Praze zpívala Servilii (La clemenza di Tito), Paminu, Fiordiligi a Donnu Annu.

Jako Jenůfa vystupovala v Zagrebu, jako Donna Elvira (Don Giovanni) v Markgräfische Theater v Bayreuthu a openair v rakouském Garsu (2005).

Jako Pamina na Römerberg Musik Festspiele ve Frankfurth am Main, a se Státní operou na turné ve Švýcarsku, SRN, opakovaně v Japonsku a v jihokorejském Soulu (2005). V roce 2007 opět v Japonsku jako Violetta (La traviata).

Bohatá je její koncertní činnost, která ji přivedla na pódia ve Španělsku (m.j. Auditorio de Música Barcelona, Festival de Música de Canarias-Teatro Guimerá), ke spolupráci s Raanana Symphony Orchestra v Israeli. Mozartovy arie zpívala na španělském a brazilském turné. Spolupracovala m.j. s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem českého rozhlasu, Pražskou komorní filharmonií, Virtuosi di Praga, Symfonickým orchestrem FOK m.j. v dílech Mozart: Requiem, Krönungmesse, Dvořák: Stabat Mater, Requiem, Te Deum, Svatá Ludmila, Martinů: Kytice, Faure: Requiem, Verdi: Requiem. Věnuje se též interpretaci písní.